Już w najbliższy czwartek, 24 maja, na głównym boisku MOSP przy ulicy Świętokrzyskiej, młodzi białostoczanie zmierzą się w towarzyskim meczu z amerykańską drużyną Cadence fc Chicago. Będzie to zarówno sprawdzian własnych umiejętności, jak też i okazja do podpatrzenia technika szkolenia kolegów zza oceanu. 

Młodzi piłkarze trenujący na boiskach Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego będą mieli niebawem bardzo dobrą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności. Zmierzą się z amerykańską drużyną młodzików z Chicago, która od początku ma zupełnie inny system szkolenia w tej dyscyplinie sportowej. Ale to także sporo emocji sportowych z uwagi na przeciwnika, który do Białegostoku nie przyjeżdża zbyt często.

- Amerykanie przyjeżdżają do Białegostoku na turniej Jaga Cup, który odbędzie się w najbliższy weekend. Przyjęliśmy oczywiście propozycję zagrania sparingu. Z naszej strony wystawimy najmocniejszą drużynę z rocznika 2008, czyli ich rówieśników. Jest to kategoria wiekowa fachowo nazywana jako "żaki". Piłkarze z Chicago mają podobno bardzo mocną drużynę, więc jesteśmy bardzo ciekawi, jak na ich tle pokażą się nasi chłopcy. Będzie to zderzenie dwóch wizji szkoleniowych. Wiadomo, że Amerykanie mają nieco inny proces szkolenia piłkarskiego. Z naszego punktu widzenia mecz ten może nam pokazać w jakim kierunku do tej pory szło szkolenie w klubie. Wiadomo, że tej chwili powoli wprowadzamy plan szkoleniowy przygotowany przez trenerów z Akademii Piłkarskiej LG, którzy są operatorami Piłkarskiej Przyszłości z Lotosem. Plan ten pozwoli usystematyzować nam szkolenie i mam nadzieję – osiągnąć duży progres we wszystkich drużynach trenujących w ośrodku. Będzie to także test dla trenera drużyny. Dzieci te wchodzą w tej chwili w najlepszy wiek do nauczania gry w piłkę i musimy zadbać o to, żeby ten potencjał, który mamy w klubie, nie został zmarnowany – powiedział nam trener koordynator Piłkarskiej Przyszłości z Lotosem w klubie Maciej Kudrycki.

Wszystkich chętnych do obejrzenia spotkania zapraszamy już w najbliższy czwartek, 24 maja, na obiekty Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego. Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp oczywiście bezpłatny.