W najbliższą środę, 30 maja, o godzinie 17.00, na boisku przy ulicy Świętokrzyskiej, dojdzie do arcyciekawego pojedynku. W derbach miasta spotkają się drużyny MOSP i Jagiellonii U-19.

 Obydwie ekipy występują w Centralnej Lidze Juniorów. Jagiellonia, będąc faworytem rozgrywek, dopiero dwie kolejki temu zapewniła sobie utrzymanie w lidze. Natomiast MOSP spadł już z ligi, ale w klubie nikt z tego powodu nie rozpacza. Wręcz przeciwnie, panuje atmosfera totalnej mobilizacji, gdyż białostoczanie w następnym sezonie wystąpią w IV lidze.

Drużyna Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego stoi przed nowym rozdziałem w swojej historii i to z pewnością motywuje młodych kopaczy. Z drugiej strony, jest jeszcze świeże wspomnienie z ostatnich rozgrywek. Ale niezależnie od dotychczasowych wyników poszczególnych zmagań piłkarskich, zapowiada się ciekawe spotkanie przy Świętokrzyskiej.

- Obie drużyny o nic już nie grają, więc ciężar gatunkowy spotkania nie powinien sparaliżować im nóg. Kibice na pewno obejrzą dobre widowisko. Szkoda tylko, że dwóch czołowych zawodników MOSP wypadło z powodu kontuzji. Ale są jeszcze inni, którym bacznie się przyglądamy pod kątem przyszłych występów w drużynie seniorów, wszak na tej drużynie chcemy oprzeć skład seniorski – powiedział redakcji DDB Maciej Kudrycki, trener koordynator MOSP.

Derby juniorskie w Białymstoku zapewne będzie pojawiać się częściej, tylko już od kolejnej rundy. Tymczasem zapraszamy na najbliższy mecz na boiska przy Świętokrzyskiej. Spotkanie rozpocznie się w środę, 30 maja, o godz. 17, wstęp wolny. Gorąco zapraszamy!