W ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów białostocki Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego w derbowym pojedynku podejmował Jagiellonię. Po zaciętym meczu nie udało się żadnej z drużyn strzelić bramki. I tym sposobem obydwie ekipy podzieliły się punktami.

 Po raz kolejni młodzi piłkarze MOSP, mimo, że spadają z Centralnej Ligi Juniorów, pokazali, że są charakterną bardzo ambitną drużyną. Poza tym, mimo optycznej przewagi Jagiellończyków, kilkukrotnie zagrozili bramce rywala. Oto co po meczu powiedział obserwujący spotkanie trener koordynator klubu, Maciej Kudrycki:

- Jak na derby przystało był to typowy mecz walki. Mimo kontuzji dwóch podstawowych zawodników drużyna pokazała, że ma potencjał. Ale biorąc pod uwagę ich przyszłe granie w drużynie seniorskiej, widzę, że muszą jeszcze dużo pracować nad każdym elementem piłkarskiego rzemiosła. W moim odczuciu remis zasłużony. Jagiellonia nie stworzyła aż tak spektakularnych okazji, żeby mówić, że była drużyną lepszą. Musimy pamiętać, że nasz przeciwnik to w dużej mierze chłopcy ściągnięci z terenu całego kraju. W tym czasie my gramy białostoczanami, albo młodzieżą z okolicznych miejscowości, co pokazuje, że i u nas są utalentowani piłkarze – powiedział Maciej Kudrycki.

Piłkarze Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego, jak informowaliśmy, spadli z Centralnej Ligi Juniorów, natomiast wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie drużyna będzie występowała w Podlaskiej IV lidze. O tym wydarzeniu jednak poinformujemy w najbliższym czasie.

W tej chwili przed młodymi piłkarzami zostało jeszcze kilka potyczek, które zaplanowano w terminarzu do wakacji. Z tym, że podczas wakacji nie będzie zbyt długiego czasu na odpoczynek. Od niedawna w MOSP w Białymstoku wdrażany jest program szkoleniowy Piłkarska Przyszłość z Lotosem, który ma zapewnić wyższy poziom wyszkolenia. To w efekcie przełożyć ma się na wyniki rozgrywek i meczy na boiskach różnych grup wiekowych.

O tym jakie przyniesie on pierwsze efekty przekonamy się zapewne już jesienią tego roku. Wówczas ruszają mecze na boiskach własnych oraz mecze wyjazdowe. To także będzie sprawdzian dla trenerów, czy potrafią odnaleźć się w nowych warunkach i rywalizować ze sobą sztuką szkolenia młodych piłkarzy.