W miniony weekend rozgrywki Młodzików zakończyła drużyna z rocznika 2005. Podopieczni Norberta Beśki i Krzysztofa Juzwy wygrali przekonująco swój ostatni mecz z Wigrami Suwałki aż 5:1. W przedostatniej kolejce pokonali też z będącym na drugiej pozycji AP Talent 5:0.

 Dzięki temu zwycięstwu nasi białostoccy trzynastolatkowie udokumentowali swoja absolutną dominację w I Lidze Wojewódzkiej. Przypominamy, że ustalili ją wygrywając wszystkie 10 meczy. Co wcale nie było łatwym zadaniem.

Po tak wspaniałej wygranej, mistrzowie Podlasia wkrótce wezmą jeszcze udział w NIKE Premier CUP – Mistrzostwach Polski. Jak mówią sami zawodnicy wciąż czują się nienasyceni i na Mistrzostwa pojadą z dużymi apetytami na kolejny sukces.

Mamy bardzo fajną grupę utalentowanej młodzieży. Oni też widzą, że zmiany jakie następują powoli w Ośrodku, mogą bardzo pozytywnie wpływać na ich rozwój. Od września będą już trampkarzami, co wiąże się ze zmianą piłek, a także wielkością boiska na jakich będą grali. Krok po kroku pracujemy na sukces. Zauważam też zmiany w mentalności chłopaków. Duże po zaangażowaniu w projekt Lotosu dr Łukasza Panfila, którego wskazówki dotyczące pracy na treningach codziennie są wpajane moim podopiecznym. Są głodni kolejnych sukcesów. Chcemy żeby mieli mentalność zwycięzców. Kolejnym sprawdzianem będzie dla nas turniej w Finlandii, na który wybieramy się na początku lipca. Przy okazji podziękowania dla Piłkarskiej Przyszłości z Lotosem za dofinansowanie wyjazdu. Oby tak dalej – powiedział naszej redakcji trener zespołu Norbert Beśka.

Warto też dodać iż w I Lidze Wojewódzkiej występują dwie drużyny z rocznika 2005 – które MOSP wystawił jako jedyny klub na Podlasiu.

Druga mospowska drużyna w weekend pokonała na własnym boisku Jagiellonię 1:0. Wielkie brawa dla chłopców, gdyż oprócz pokonania drużyny przeciwnej musieli zmagać się z żarem lejącym się z nieba, a ze względu na kontuzję, na ławce rezerwowej było tylko zaledwie dwóch chłopców.