Fani piłki nożnej nie mieli wesołych min po zakończeniu meczu Polska – Kolumbia. Ale to nie znaczy, że wszystkim się tego dnia nie udało. Nasza białostocka drużyna MOSP świetnie poradziła sobie na mistrzostwach ośrodków uczestniczących w programie Piłkarska Przyszłość z Lotosem. Tylko w rzutach karnych ustąpiła przeciwnikom. Mamy w Białymstoku wicemistrzów!

 W minioną niedzielę, 24 czerwca, w Malborku, odbywały się mistrzostwa ośrodków uczestniczących w programie Piłkarska Przyszłość z Lotosem, czyli Lotos Junior Cup 2018. Drużyna MOSP Białystok, chłopcy urodzeni w 2006 r. eliminacje w grupie przeszli jak burza pokonując między innymi Stężyce 1-0,Nowy Dwór aż 4-0, Słupsk 2-1 oraz Malbork 2-0.

W ćwierćfinale trafili na Luzino ale i tu nie dali szans przeciwnikowi wygrywając 2-0. W półfinale podopieczni trenera Sławomira Lewickiego wygrali ze Starogardem Gdańskim i tym sposobem trafili do finałowej rozgrywki, gdzie czekał na nich faworyt tych rozgrywek, czyli drużyna z Gdańska.

Młodzi białostoczanie zagrali bardzo ambitnie, co przełożyło się na ostateczny wynik. Aczkolwiek nie był on do końca satysfakcjonujący. Po bezbramkowym remisie i dogrywce, musieli uznać jednak wyższość przeciwnika. W rzutach karnych niestety białostoccy piłkarze ulegli, zajmując ostatecznie drugie miejsce zachowując tym samym tytuł wicemistrza rozgrywek Lotos Junior Cup 2018.

Wspaniale zorganizowana impreza, z bardzo wysokim poziomem piłkarskiego turnieju. Widać, że program Piłkarska Przyszłość z Lotosem spełnia swoją rolę. Cieszymy się, że nasza drużyna choć w projekcie uczestniczy stosunkowo niedługo, to pokazała się z dobrej strony i zajęła wysokie drugie miejsce. Szkoda, że nie udało się wygrać, ale w futbolu młodzieżowym nie zawsze chodzi o zwycięstwa, tylko także o zbieranie doświadczenia i ogrania potrzebnego w dalszym etapie rozwoju. Naszym celem jest wychowanie piłkarzy, którzy będą potrafili zaistnieć w poważnej seniorskiej piłce – powiedział naszej redakcji obserwujący zawody w Malborku trener i koordynator MOSP, Maciej Kudrycki.

W turnieju wzięło udział łącznie 15 zespołów ze wszystkich ośrodków uczestniczących w programie Piłkarska Przyszłość z Lotosem. Tym bardziej tytuł wicemistrza tego turnieju cieszy i daje motywację do kolejnych występów na boiskach piłkarskich.

W drużynie MOSP Białystok na turnieju w Malborku zagrali:

KACPER RADZISZEWSKI – BRAMKARZ

BUĆKO MATEUSZ

KOZŁOWSKI OSKAR

KAZBERUK TYMOTEUSZ

HORVATH DAMIAN

KONOPKA MICHAŁ

CZYŻEWSKI KACPER

OSTASZEWSKI SZYMON

DRYGIEL PATRYK

ŁAZARSKI ADAM

WISZOWATY DAWID

JANKOWSKI TOMASZ