Ta informacja brzmi zgoła sensacyjnie ale takie są fakty. MOSP Białystok w najbliższym sezonie zadebiutuje po raz pierwszy w swojej 22-letniej historii w seniorskiej piłce. Uchwałą Podlaskiego Związku Piłki Nożnej białostoccy piłkarze dołączą do rozgrywek IV ligi już w najbliższym sezonie.

- Dokładnie 10 lutego złożyliśmy pismo do związku z prośbą o możliwość rozpoczęcia rozgrywek od poziomu IV ligi. Wiedzieliśmy, że przepisy PZPN umożliwiają w szczególnie uzasadnionych przypadkach takie rozwiązania. Nasz klub z pewnością po tylu latach szkolenia i wychowywania młodzieży która to zasilała okoliczne kluby w tym także Jagiellonię zasłużył w naszej opinii na start w seniorskiej piłce od IV ligi – powiedział naszej redakcji trener koordynator MOSP z ramienia Piłkarskiej Przyszłości z Lotosem Maciej Kudrycki.

- Jesteśmy wszyscy w klubie podekscytowani taką sytuacją. To duże wyzwanie dla nas, ale wiemy, że sobie poradzimy. Długo na ten temat rozmawialiśmy i podjęliśmy decyzję o zgłoszeniu do rozgrywek. Odrębną sytuacją była zgoda związku. Taką otrzymaliśmy i przy tej okazji chcielibyśmy podziękować prezesowi Panu Sławomirowi Kopczewskiemu za wsparcie naszego pomysłu. Myślę, że będzie to z korzyścią dla całej podlaskiej piłki. Drużyna będzie oparta na zawodnikach występujących do tej pory w Centralnej Lidze Juniorów a szansę na prowadzenie drużyny w tym historycznym sezonie otrzyma Piotr Szydłowski. Przygotowania do sezonu rozpoczniemy już 21 lipca. Budującym jest fakt otrzymania już licencji na IV ligę – dodaje prezes MOSP Stanisław Bańkowski.

Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego jest największym i najbardziej utytułowanym klubem w województwie podlaskim. Do tej pory zajmował się wyłącznie szkoleniem młodzieży. Wychowankami akademii są m.in. Damian Kądzior, Bartłomiej Drągowski czy Grzegorz Sandomierski.

- Mamy nadzieję, że poprzez występy w seniorskiej piłce uda nam się wypromować jakiegoś chłopaka na tyle, że sprzedaż jego pozwoli nam na spokojne funkcjonowanie. Cały czas klub boryka się z problemami finansowymi ale wierzymy, że sobie poradzimy. Zewsząd słyszymy słowa wsparcia ale mamy nadzieję, że na słowach się nie zatrzyma. Wiemy, że w Białymstoku jest masa utalentowanych piłkarzy, jeśli byliby chętni do grania w naszych barwach to chętnie ich sprawdzimy w treningu. Naszym chłopakom za cel stawiamy utrzymanie się w lidze, co będzie później to pokaże czas – przekazał Maciej Kudrycki.

MOSP Białystok zadebiutuje w seniorskiej piłce już 11 sierpnia. Na własnych obiektach przy ulicy Świętokrzyskiej podejmie zawsze silną drużynę KP Wasilków.