Pierwszy ligowy mecz Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego już w najbliższą sobotę, 11 sierpnia. Trwają ostatnie przygotowania i roszady transferowe. I choć ofensywą transferową tego nazwać nie można, to z pewnością nowy zawodnik IV ligowego MOSP będzie dużym wzmocnieniem drużyny. Robert Speichler, bo o nim mowa, został nowym zawodnikiem białostockiego klubu.

 Mimo upałów, boisko przy Świętokrzyskiej jest gotowe do poważnych rozgrywek. To na obiekcie Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w najbliższą sobotę, 11 sierpnia, białostocka drużyna stoczy swój pierwszy pojedynek w czwartej lidze. Dotąd, od ponad 20 lat, klub zajmował się wyłącznie szkoleniem dzieci i młodzieży. Jednak przyszła pora, kiedy trzeba było postawić krok naprzód i MOSP od teraz obecny będzie również w piłce seniorskiej.

To duże wyzwanie i mocno postawiona poprzeczka. Drużyna szuka dobrych piłkarzy, którzy będą w stanie rozgrywać zwycięskie mecze – bo o takie przecież w piłce nożnej chodzi. Stąd nie dziwi fakt, że w jej składzie pojawią się nowe twarze, choć – jak w przypadku nowego nabytku – znane także i samemu klubowi.

- Od jakiegoś czasu prowadziliśmy z Robertem negocjacje, finalnie zostaje u nas. Tak więc można śmiało powiedzieć, że historia zatoczyła koło. Jest jednym z pierwszych wychowanków naszego klubu. Wraca i będzie dużym wzmocnieniem naszej, bardzo młodej drużyny. Można śmiało powiedzieć, że jest pierwszym historycznym transferem do naszej czwartoligowej drużyny. Ponadto, skorzystamy z jego doświadczenia, więc będzie prowadził jedną z grup młodzieżowych – mówi naszej redakcji Maciej Kudrycki trener koordynator klubu.

Popularny „Szpeja” przez wiele lat swojej kariery występował m.in w Jagiellonii, Lechii Gdańsk czy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zawsze należał do najlepszych zawodników drużyn, w których występował. Mimo swoich 38 lat, jest wciąż w dobrej formie i z pewnością ze swoimi doświadczeniami będzie wartością dodaną białostockiej drużyny.

Pierwszy mecz MOSP w historycznym dla MOSP sezonie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 11 sierpnia, o godzinie 11 na stadionie przy ulicy Świętokrzyskiej. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Wstęp na mecz jest bezpłatny.